Fejetony, recenze, úvahy, básně, povídky, blbosti.
Jé ahoj blogu, kde ses tady vzal?

Nestačím se divit, co všechno tu je.
Mazat tu nic nebudu, vše zde publikované má svůj důvod, pokud jsem byla blázen (či snad ještě jsem?), je tenhle zápisník jakýmsi cenzurovaným svědectvím. Něco jsem již před několika lety musela promazat, to v době, kdy mě někdo "stókoval" a také v době, kdy se na mě nejmenované osoby snažily vyhrabat co nejvíc špíny. To, co tu zbylo, je zde záměrně, aby to tehdá tyto osoby neměly tak lehké, spoustu záležitostí je zde interních pro některé pravidelné (mnohdy bývalé) návštěvníky tohoto blogu a co se může zdát být opravdu nevhodné nebo přehnané, je detailně promyšlené se záměrem někoho oklamat, ovlivnit, někomu říct pravdu, někoho vytrestat, na něco vzpomínat, něco uchovat, někoho vyzdvihnout a hlavně spoustu lidí vyprovokovat,... proč se co a jak dělo už moc dobře nevím, ale čím hlouběji do archivu doklikáte, tím emotivnější a méně smysluplné najdete příspěvky. Překopávat to tu rozhodně celé nemíním.
Především je zde spousta narážek na skutečnosti, které nově příchozí nemůže v žádném případě pochopit.

A proč to píšu? Zkrátka si nestěžujte na případné krávoviny.

Srpen 2009

Aach zase nová úchylka... D. Landa - Nigredo

11. srpna 2009 v 23:31 | Bugynkaa | 
OK, většina lidí kolem mě ví, že jsem byla na Landu dost ujetá... ale nyní neposlouchám nic jiného než Nigredo, ujetost se přeměnila v posedlost. Všechny písničky jsou tak jiné... a přitom stejné, jako ty starší.

Prolog je pojmut velice originálně, je v něm řečeno vše, co by mohla kritika říct, tím pádem zlé jazyky dopadnou podobně jako soupeř v závěrečném battlu s Eminemem ve filmu 8.míle -> nedokážou říct už nic nového.
Walter, Tommy, ... mě zaujala zezačátku nejvíce. Věta začínající na "Letí smrt..." mi zněla v hlavě vskutku dlouho. Nyní už si pomalu začínám zvykat, ale i tak je toto téma nesmrtelné a vždy zabere. a jelikož mě toto období v historii "baví", ... začínám si připadat trapně pro svoji neschopnost říct něco záporného.
Nad Afgánistem - jak jsem tak slyšela, je tato písnička slabší než zbytek, zas na druhou stranu je to něco nového, řekněte mi, kdo dnes zpívá o "životě" v Afgánistánu? Jen náš Dan.
Veselá písnička - mě tolik nezaujala.... zezačátku. Teď stále nevím, co se mi na ní líbí. Možná zase ta tajemnost. "Slunce spolkne had".... ano, uznávám, text je perfektní. "Vlajky kostlivý..."
1968 - líbí se mi, jak je do písničky zapletena reálná známá událost + úryvek z hlášení a opravdová postava.
Jen ať to sype - nám může připomínat (nebo aspoň mně připomíná) starší tvorbu. Je to skutečně pecička, v temnějším albu je tohle ta odlehčená část.
Malá díra v hlavě - no co může být lepšího? Jiným způsobem pojaté, ta slovní spojení... Tak krásná, vážně. Kam se hrabou texty českých populárních zpěváků, sakra? Je tak moc jinde, že se to zdá až nemožné.
Eurosong je po lehce depresivní písničce zase něco na odlehčení. Já se té písničce docela směju, ona vlastně neni moc vtipná, ale v některých částech nás jako národ, případně jednodušší lidi (nejen kolem mého věku, jelikož úplným ču*ákům může být klidně i 35) opravdu vystihuje. Furt se ženem někam, kde se nedokážeme vyrovnat...
Odplivnutí je něco, co mi mluví z duše, doslova mi to bere slova z pusy. Akorát já to zatím nikdy tak hezky nesepsala. "Řeknem si to narovinu, též tě nemám rád...". Super, tuhle mám vážně ráda.
a Nigredo? Závěrečné překvápko a skutečně, za celé album jsem si od úžasu ani na chvíli neodpočinula. Taky mi částečně mluví z duše, převedeno do dnešní doby. Hezky energická.... opět moc suprově volená slova.

Shrnutí... co tu mám shrnovat. Z mého článku je jasný, že k tomu nemám jedinou připomínku. Nic tak dobrého jsem ani neočekávala, vzhledem k opravdovému Landovo vytížení. Jo... možná se mi teda nepovedl moc dobře rozluštit obrázek na obale...
A jelikož pracuji v nejmenovaném obchodě, kde se to cédéčko opravdu prodává, můžu potvrdit, že lidé sdílí mé nadšení. Což mě těší.

:-D to je v prdeli

1. srpna 2009 v 0:55 | Bugynkaa |  - Mé já a moje osobnost
Nejhorší na tom všem totiž je, že se v tom errku cítím dobře... což je důvod proč tam jsem 5x týdně... to je prostě v hajzlu...