Fejetony, recenze, úvahy, básně, povídky, blbosti.
Jé ahoj blogu, kde ses tady vzal?

Nestačím se divit, co všechno tu je.
Mazat tu nic nebudu, vše zde publikované má svůj důvod, pokud jsem byla blázen (či snad ještě jsem?), je tenhle zápisník jakýmsi cenzurovaným svědectvím. Něco jsem již před několika lety musela promazat, to v době, kdy mě někdo "stókoval" a také v době, kdy se na mě nejmenované osoby snažily vyhrabat co nejvíc špíny. To, co tu zbylo, je zde záměrně, aby to tehdá tyto osoby neměly tak lehké, spoustu záležitostí je zde interních pro některé pravidelné (mnohdy bývalé) návštěvníky tohoto blogu a co se může zdát být opravdu nevhodné nebo přehnané, je detailně promyšlené se záměrem někoho oklamat, ovlivnit, někomu říct pravdu, někoho vytrestat, na něco vzpomínat, něco uchovat, někoho vyzdvihnout a hlavně spoustu lidí vyprovokovat,... proč se co a jak dělo už moc dobře nevím, ale čím hlouběji do archivu doklikáte, tím emotivnější a méně smysluplné najdete příspěvky. Překopávat to tu rozhodně celé nemíním.
Především je zde spousta narážek na skutečnosti, které nově příchozí nemůže v žádném případě pochopit.

A proč to píšu? Zkrátka si nestěžujte na případné krávoviny.

Karel Gott jako ohraná deska (rádikálněji)

15. března 2010 v 20:57 | Bugynkaa |  News/plus
Ať chceme nebo ne, božský Karel zde něco za dobu svého působení dokázal.
Čas minulý.
Možná by se Česká republika šílející pokrokem a Evropskou Unií měla konečně odpíchnout od tohoto jediného zástupce (důchodce) našich zpěváků. Dan Hůlka zpívá krásně, Kolář, Korn, ... Landa si zas jako jeden z mála píše sám texty... přece je zde hodně možných výherců. Tak PROČ tolik let (desetiletí) dostává toto ocenění jeden jediný pořád dokola? Čtvrt století stereotyp. Tvorba? Nijak významná.
Pracuji v nejmenovaném úspěšném obchodě s hudbou a můžu říct, že Gotta si kupují lidi 50 a více let. Opravdu, bez nadsázky.
Bude dostávat ceny i posmrtně?
Ono je to vlastně jedno. Opravdový zpěvák ví, co si může a nemůže dovolit. Opravdový zpěvák nepotřebuje dostávat ceny, aby zpíval a nepotřebuje být sledován bulvárem. Beztak je tato česká scéna jen obrovská šaškárna, stejně jako nějaká SuperStar a podobně...
Ale prosím, Karla Gotta už jednou provždy ne! Nechme ho ve vile malovat obrazy a užívat si důchodu. Nemůžeme se xx let držet jednoho obětního beránka od jeho... snad třiceti let (nevím jistě) až do jeho sedmdesáti, osmdesáti, sto dvaceti, kor když zpívá stále to samé.

ČR je těžce poznamenána komunismem, velká města jsou zaplněny krabicemi v podobě paneláků, krabicovité budovy, na vesnicích Večerky, Jitřenky, Jednoty, družstva, JZD; zpěvačky Zagorová, Vondráčková, zpěvák GOTT (jednotné číslo), odsuzování politických názorů, odsuzování jakýchkoli názorů, odpoutejme se sakra od té doby, co už dávno není.
Hurá vstříc nové době, novým kouskům, nové éře. Proč se má celý stát řídit duchůdcema?
Válka mladí x staří se vždy vést bude, ale proč ty hlasy nemůžou mít stejnou váhu? Proč jsou odsuzováni mladí za techno, hip hop, metal, punk, bla bla, když starých Goťák a Zagorka a ostatní jsou neustále všude upřednostňováni.

Ne, Gotta už ne. Už ho bylo moc.

Možná jsem příliš mladá, ok, možná mé názory jsou zkreslené, někteří opovážlivci (říkající si o facku) snad můžou podotknout, že mé názory jsou jak od anarchisty (a další facku), ale já chci pokrok. Pořádný skok dopředu, nechme Gotta Gottem a jdem dál. A jestli nemám pravdu, dejte si obklad a zkuste to prostě přelouskat znovu. Třeba si z toho tu pravdu vytáhnete.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 osobqa | Web | 15. března 2010 v 21:18 | Reagovat

ja s tebou, promin, nesouhlasim, mam taky rada ty "mlade" zpevaky, ale proc brat hvezde zari, kdyz stale zari?? vzyt zpiva stale a pochybuju ze  "ostatni zpevaci" pretahnou 70 let a budou stale zpivat. neodsutuji ty ostatni zanry, at si kazdy ma svuj nazor, ja mam svuj
Ps: Káju si nekupujou jen starsi generace, znám mooooooooooooc mladych ,kterym se libi taky moje segra-9let ja-13let kamosky-13let a dalsi lide...

2 Bugy-bugynkaa | 15. března 2010 v 21:33 | Reagovat

problem je v tom, ze on uz ani tolik netvori, zije ze starych hitu a sance se mladym neda

zari brat nemusime ale proc nedat prilezitost druhym, Gott ted uz nic nedokaze

3 Bugy-bugynkaa | 15. března 2010 v 21:33 | Reagovat

bte, ty jsi z vesnice?

4 Maurizio | E-mail | Web | 22. listopadu 2011 v 12:45 | Reagovat

Super, blog. Jdu ještě něco počíst....

5 areunaked | Web | 27. listopadu 2011 v 14:40 | Reagovat

Prosím nemám dost peněz na to abych udělal svým bližním radost a prosim vás nedali byste mi nejake ozdoby dekuji !
http://vanocni.datart.cz/marek-novak-si-preje-vycepni-zarizeni-lindr
Oplácim,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.