Fejetony, recenze, úvahy, básně, povídky, blbosti.
Jé ahoj blogu, kde ses tady vzal?

Nestačím se divit, co všechno tu je.
Mazat tu nic nebudu, vše zde publikované má svůj důvod, pokud jsem byla blázen (či snad ještě jsem?), je tenhle zápisník jakýmsi cenzurovaným svědectvím. Něco jsem již před několika lety musela promazat, to v době, kdy mě někdo "stókoval" a také v době, kdy se na mě nejmenované osoby snažily vyhrabat co nejvíc špíny. To, co tu zbylo, je zde záměrně, aby to tehdá tyto osoby neměly tak lehké, spoustu záležitostí je zde interních pro některé pravidelné (mnohdy bývalé) návštěvníky tohoto blogu a co se může zdát být opravdu nevhodné nebo přehnané, je detailně promyšlené se záměrem někoho oklamat, ovlivnit, někomu říct pravdu, někoho vytrestat, na něco vzpomínat, něco uchovat, někoho vyzdvihnout a hlavně spoustu lidí vyprovokovat,... proč se co a jak dělo už moc dobře nevím, ale čím hlouběji do archivu doklikáte, tím emotivnější a méně smysluplné najdete příspěvky. Překopávat to tu rozhodně celé nemíním.
Především je zde spousta narážek na skutečnosti, které nově příchozí nemůže v žádném případě pochopit.

A proč to píšu? Zkrátka si nestěžujte na případné krávoviny.

Březen 2011

My favourite writer/book - Chuck Palahniuk

21. března 2011 v 9:42 | B |  Může se hodit
My favourite writer is Chuck Palahniuk.
He was born on the 21st March in 1962 in Washington D.C. He studied journalism and he did many jobs, for example he was an intern for National Public Radio pr he was a diesel mechanich on the airport and he wrote manuals on fixing trucks.
He started writing fiction in his thirties, his first publication was The Fight Club and it is my favourite piece.
It follows the experiences of protagonist struggling with insomnia. He found relief by impersonating a seriously ill person in several support groups like people with cancer and AIDS.
Then he meet a mysterious man called Tyler Durden. He was charismatic and primitiv anarchist. They become friends and fight in the underground club as a radical psychotherapy. This club became famous for the other man.
The main characters are:
Narrator, he hasn´t name in this story, next is Tylor Durden and Marla Singer, Tyler's lover.
In the end Narrator found he was schizofrenic. Narrator and Tyler were the same person. So Tyler was all the time unreal.
All over the world is popular film by David Fincher of the same name, starring Brad Pitt, Edward Norton and Helena B. Carter.
Next novels Ch. Palahniuk wrote are: Survivor, Invisible Monsters, Lullaby, Diary, Choke and Haunted.

I like this writer because the writing style and the black humor of course. And I agree with some theories by Chuck Palahniuk.
-
Mělo by být gramaticky i výrazově správně, kontrolováno titulovaným FCE.

My dva navždy (a bez nadsázky)

21. března 2011 v 7:22 | B |  Vyjadřuji se
Lásko, co já bych bez tebe dělala,
čím byl můj život před tebou?
Až s tebou jsem se probrala,
nikdy nás rozdělit nemohou.

Dal jsi mi šanci, možnost milovat,
ukázal jsi, jak krásný život může být,
já tě za to budu navždy zbožňovat,
tys mi dal své srdce do dlaní.

Láska pro tebe znamená vše,
těšíme se na sebe každý den,
chápem se, stejně to cítíme,
potřebuji tě mít, žít ten sen.

Nyní mám jasný smysl života,
dát ti vše, co ti můžu dát,
být tu jen pro tebe, už žádná samota,
dát ti vše, co si jen můžeš přát.

Anička

17. března 2011 v 14:31 | B |  Vyjadřuji se
Hned, jak jsem ráno vstala levou nohou z postele, prohlásila jsem celý zbytek dne za hnusný. Zpráva na internetu o milé Aničce jen potvrdila mé ranní odsouzení. Ani nevím, jestli být za zdrcené rodiče ráda za to, že Anička teď dojde řádnému pohřbu a její duše najde zasloužený odpočinek, protože ze zpráv o znetvořeném tělíčku se dělá zle i mně. Ano, média potřebují šťavnaté téma, ale nejsou detaily z pátrání po těle poněkud cynické? Ví vůbec, o čem ty zprávy doopravdy jsou? Hlavně, ať se společnost nažere přehnaných vyprávnění, jako by se nikdo při hltání rekordně čtených informací nedokázal vcítit do pozůstalých. Pět mesíců v nevědomosti, pět měsíců spekulací je horší, než si dovedeme představit a teď, když má případ dosáhnout klidu, musí rodiče dcerky poslouchat (číst) o znetvoření nevinné oběti, jejich vlastní krve.
Nechť zvrhlí autoři skončí na dně pekel.