Fejetony, recenze, úvahy, básně, povídky, blbosti.
Jé ahoj blogu, kde ses tady vzal?

Nestačím se divit, co všechno tu je.
Mazat tu nic nebudu, vše zde publikované má svůj důvod, pokud jsem byla blázen (či snad ještě jsem?), je tenhle zápisník jakýmsi cenzurovaným svědectvím. Něco jsem již před několika lety musela promazat, to v době, kdy mě někdo "stókoval" a také v době, kdy se na mě nejmenované osoby snažily vyhrabat co nejvíc špíny. To, co tu zbylo, je zde záměrně, aby to tehdá tyto osoby neměly tak lehké, spoustu záležitostí je zde interních pro některé pravidelné (mnohdy bývalé) návštěvníky tohoto blogu a co se může zdát být opravdu nevhodné nebo přehnané, je detailně promyšlené se záměrem někoho oklamat, ovlivnit, někomu říct pravdu, někoho vytrestat, na něco vzpomínat, něco uchovat, někoho vyzdvihnout a hlavně spoustu lidí vyprovokovat,... proč se co a jak dělo už moc dobře nevím, ale čím hlouběji do archivu doklikáte, tím emotivnější a méně smysluplné najdete příspěvky. Překopávat to tu rozhodně celé nemíním.
Především je zde spousta narážek na skutečnosti, které nově příchozí nemůže v žádném případě pochopit.

A proč to píšu? Zkrátka si nestěžujte na případné krávoviny.

Říjen 2011

Ovesná kaše, podrobný postup pro lidi netknuté vařením

2. října 2011 v 12:16 | B |  Může se hodit

Ovesná kaše

Jelikož já jsem osoba vařením naprosto nepolíbená a jen málo pokrmů umím suprově, podělím se zde o návod na vaření ovesné kaše, jak ji dělám já. Je to návod pro naprosté nováčky, jeden postup je klasičtější a zároveň popisuju, jak kaši dělám já.

Potřebujeme:
Ovesné vločky
mléko a vodu
cukr
máslo
případně kakao, skořice

Naprosto podrobně:
Pro jednu dvě porce použiju středně velký nebo menší hrnec, naleju tam dva hrnečky (2x 150 - 250 ml) mléka a nechám na plotně trochu ohřát, plotna na nejvyšší stupeň. JÁ osobně šetřím mlékem a dělám si vločky ještě výživnější -> jeden hrneček mléka, jeden hrneček obyčejné vody, to už je na vás. Vezmeme suchý hrneček stejné velikosti (suchý, aby se nám vločky nepřilepily), nasypeme do něj ovesné vločky a poté je nasypeme do hrnce s teplým mlékem.

Ovesné vločky najdete v prodejnách ve více provedeních, NEJLEPŠÍ je koupit o trošinku dražší drcené ovesné vločky, které se dají ihned použít, NEBO můžete koupit jen lisované nedrcené vločky, ty byste museli na hodinu a více naložit do mléka nebo vody, aby povolily a nebyly tak tvrdé. Dále se prodávají vločky s různým ovocem, to mě ale nezajímá.

Jakmile hodíte vločky do hrnce, přidáte cukr, já si ho dávám méně, záleží na vás, jak máte rádi sladké, optimální jsou tak dvě tři lžičky. Můžete dát špetku soli (jen na špičku nože), to se píše v jiných receptech, nepoznáte rozdíl. Potom začněte neprodleně míchat kaši v hrnci, pořádně ode dna, rychlými pohyby a na všech místech. Přítel mi jednou skepticky říkal, proč tu kaši míchám tak rychle a křečovitě, že stačí míchat vklidu jako polévku (nutno dodat, že potom smutně přiznal, že se mu to na dně trochu přichytilo). Opravdu si dejte záležet na tom míchání. Jakmile vám kaše začne trošku houstnout - což poznáte jednoduše, vločky nabobtnají a nebudou ve mléku plavat - stáhněte si plotnu na nulu a:

1) vylijte a vyškrábejte obsah hrnce do připravené mističky pokud máte raději řídkou kaši

nebo:

2) míchejte ještě chvíli na vypnutém sporáku, plotna bude stále horká a kaše ještě trochu víc ztuhne, zas to ale nepřehánějte, aby se vám nevytvořilo lepivé "cosi", co z hrnce nevyškrábete

Jakmile tedy dáte kaši do misky, naberte trochu másla a nechte ho v horké kaši rozehřát, bude to o moc lepší. Pak můžete posypat kakaem nebo skořicí.

TIP:
Pokud vám nebude kaše dostatečně sladká, posypte si ji ještě moučkovým cukrem. Mojí inovací je připravit si nejdříve mističku tak, že si do ní nasypete trošku kakaa a pak teprve kaši a znova kakao, bude se to míchat líp, bude to sladší a čokoládové.
Určitě doporučuji nádobí ihned po dojedení umýt, zaschlá kaše se z nádobí dostává ale opravdu špatně.