Fejetony, recenze, úvahy, básně, povídky, blbosti.
Jé ahoj blogu, kde ses tady vzal?

Nestačím se divit, co všechno tu je.
Mazat tu nic nebudu, vše zde publikované má svůj důvod, pokud jsem byla blázen (či snad ještě jsem?), je tenhle zápisník jakýmsi cenzurovaným svědectvím. Něco jsem již před několika lety musela promazat, to v době, kdy mě někdo "stókoval" a také v době, kdy se na mě nejmenované osoby snažily vyhrabat co nejvíc špíny. To, co tu zbylo, je zde záměrně, aby to tehdá tyto osoby neměly tak lehké, spoustu záležitostí je zde interních pro některé pravidelné (mnohdy bývalé) návštěvníky tohoto blogu a co se může zdát být opravdu nevhodné nebo přehnané, je detailně promyšlené se záměrem někoho oklamat, ovlivnit, někomu říct pravdu, někoho vytrestat, na něco vzpomínat, něco uchovat, někoho vyzdvihnout a hlavně spoustu lidí vyprovokovat,... proč se co a jak dělo už moc dobře nevím, ale čím hlouběji do archivu doklikáte, tím emotivnější a méně smysluplné najdete příspěvky. Překopávat to tu rozhodně celé nemíním.
Především je zde spousta narážek na skutečnosti, které nově příchozí nemůže v žádném případě pochopit.

A proč to píšu? Zkrátka si nestěžujte na případné krávoviny.

Červen 2012

Jak dlouho vydrží otevřený likér? (vermouth)

4. června 2012 v 18:34 | B |  Může se hodit
Jelikož jsem na tuto otázku nikde nenašla odpověď, napsala jsem si o ni.

Dobrý den,
jako dárek jsem dostala lahev lahodně vypadajícího likéru Garrone Cherry. Jelikož alkohol upíjím velmi příležitostně, zajímá mě, jak dlouho vydrží aperitiv po otevření, pokud ho budu skladovat v pokojové teplotě (případně jak dlouho vydrží otevřený, pokud ho budu skladovat v lednici). Na vodku bych se samozřejmě neptala, ale tady je 16% alkoholu, tak jsem trochu na pochybách, jestli vydrží nezkažený třeba dva měsíce. :) Na obalu ani na internetu jsem žádnou takovou informaci nenašla. Ono taky kdo by se ptal, lahev tak dobrého pití obvykle nevydrží plná moc dlouho.
Předem Vám moc děkuji za odpověď.

....

Dobrý den,
děkujeme Vám za Váš zájem o námi distribuované výrobky. Garrone Cherry je vermouth, za který ručíme neomezenou dobu. Určitě se nemusíte obávat, že se Vám zkazí. Obsah alkoholu je dostačující pro jeho uchování v nezměněném stavu i mimo chladničku.
S pozdravem

....