Fejetony, recenze, úvahy, básně, povídky, blbosti.
Jé ahoj blogu, kde ses tady vzal?

Nestačím se divit, co všechno tu je.
Mazat tu nic nebudu, vše zde publikované má svůj důvod, pokud jsem byla blázen (či snad ještě jsem?), je tenhle zápisník jakýmsi cenzurovaným svědectvím. Něco jsem již před několika lety musela promazat, to v době, kdy mě někdo "stókoval" a také v době, kdy se na mě nejmenované osoby snažily vyhrabat co nejvíc špíny. To, co tu zbylo, je zde záměrně, aby to tehdá tyto osoby neměly tak lehké, spoustu záležitostí je zde interních pro některé pravidelné (mnohdy bývalé) návštěvníky tohoto blogu a co se může zdát být opravdu nevhodné nebo přehnané, je detailně promyšlené se záměrem někoho oklamat, ovlivnit, někomu říct pravdu, někoho vytrestat, na něco vzpomínat, něco uchovat, někoho vyzdvihnout a hlavně spoustu lidí vyprovokovat,... proč se co a jak dělo už moc dobře nevím, ale čím hlouběji do archivu doklikáte, tím emotivnější a méně smysluplné najdete příspěvky. Překopávat to tu rozhodně celé nemíním.
Především je zde spousta narážek na skutečnosti, které nově příchozí nemůže v žádném případě pochopit.

A proč to píšu? Zkrátka si nestěžujte na případné krávoviny.

Březen 2013

Naše potkaní slečna Chandler

19. března 2013 v 16:41 | B |  Zvířectvo <3
V neděli přítel říká: "Mišul, já chci potkana." To pro mě byl signál, potkana si přeji již šest let, ale moje matka má hrůzu z toho "růžovýho slizkýho ocasu". Proto jsme v neděli zmapovali klece, výbavu, obchody a podobně.

V pondělí jsme utekli z našeho dříve oblíbeného obchodu Happy Zoo na Hájích a jeli na pobočku v Kamýku. Pán na Hájích cítící se důležitě nám pohrdavě řekl, že nám ukáže, jak vypadá potkan a v naději na zisk nám nabízel metr a půl dlouhou a 30 centimetrů vysokou klec na králíky! Nehledě na to, že tam měli na všechny potkany karanténu.
Na pobočce Krhanická k nám byly přítomné prodavačky vyloženě úžasné! Dlouho se nám věnovaly, ukazovaly a doporučovaly férové nabídky. Díky tomuto přístupu jsme tam nechali dost peněz, ale musím říct, že se tam příště vrátím.

Z Happy Zoo jsme si odnesli roztomilou holčičku s tmavou hlavičkou a skvrnkama na zádíčkách. Je to skokanka, ultrarychlá a plachá, ale já se toho nezaleknu. Přítel pochyboval, jestli to byla dobrá volba, ale já ji milovala od první chvíle!

Pojmenovali jsme ji Chandler. Kdo viděl seriál Přátelé, víte, že Chandler je holka :-D totiž jedno z trojčat, které Pheobe porodila, se jmenovalo Chandler. Jinak potkance říkáme i princezno, holčičko, Chandlerinko, myšičko, ouško, mazlíčku, pusinko a krásko.
Hned první den, co jsem ji vyndala z krabice, byla velmi zaseknutá, řekla bych, že strachem ztuhla. Připravili jsme klec a přítel ji chtěl nechat být. Já se s tím ale moc nemažu, už mám za sebou pár křečků a předpokládala jsem, že to nebude moc rozdílné. Během dvou hodin jsem jí vysvětlila, jak funguje pítko (nejdřív mi jen olizovala prsty od vody, později vyšla z domečku až k pítku a mističce s jídlem. Když jsem si Chandlera vzali do náruče, spokojeně se k nám tiskla a schovávala se za tričkem. Lezla nám za krkem a ocáskem nás šimrala pod nosem a pod ušima. Klec příliš neprozkoumávala, většinu času trávila v domečku, ale vůbec nespinkala. Spořádala půl čerstvé jahůdky. Celou noc jsem ji slyšela pít a chroupat.

Druhý den přišlel maraton mazlení. S Chandlerem za krkem jsem si šla čistit zuby a pracovat u počítače. Ani jednou mě nepokakala. Na jahůdku ani na mrkvičku zatím chuť neměla, po poledni jsem od ní musela odjet a přenechat ji v péči přítele. Už teď mi hrozně chybí. Je to mazlíček a do nějaké míry nahradí i psa. Jen je pořád bázlivá a z domečku vykukuje jen čumáček, občas si sedne od mističky s jídlem, ale má hrůzu z pronikavých zvuků a pohybů.


Návod 100 crypts (cryptas, krypty) lvl 41 - 48

11. března 2013 v 12:33 | B
Naprosto parádní hra na Androidu ze série "100" na Obchod Play je jako 100 krypty, jinak 100 crypts, 100 cryptas, někdy i 100 gates. Najděte tu nejenom řešení, ale také důvod, proč to tak je (abyste jen neopisovali :-P)
Návod na jednotlivé lvly:

kola 1 - 20 zde

kola 21 - 40 zde

41. lvl
na toto kolo vám popřeju pevné nervy. Vtip je v tom, že se dvě hořící kuličky musí střetnout vpravo dole. Ta zeshora padá sama, na tu dole musíte kliknout, aby se odpálila. K tomu navíc nevím jak ta jedna padá pokaždé jinak rychle.
42. lvl
brrrr pavouci. Pryč s nima! Zatřeste telefonem, rychel seberte nůž vlevo dole. Pavučiny se opět objeví. Vezměte nůž, zatřeste s telefonem, aby spadly pavučiny, a kliknutím zabijte pavouky. Pavouci jdou zabít jen pokud tam nejsou pavučiny, proto vždy s mobilem zatřeste. Pak klikejte na tu obří svini, co se tam objeví.
43. lvl
pro slabé nátury tohle může být o nervy. Přiřaďte symboly k obrázkům. Nebudu vysvětlovat systém, stačí pár ťuknutí a dojde vám to samo. (symbol se přesune doprostřed nebo do strany. Začněte symboly co jsou na okraji (u mezery)).
44. lvl
znamení zvěrokruhu. Klikněte na symbol dole, pokud na tento symbol ukazuje šipka nahoře. Točte kolem, abyste symbol dostali k šipce. MUSÍTE jít popořadě! Pokud chcete otočit kolo o dvě políčka, klikněte doprostřed, pokud chcete kolo otočit o tři políčka, třepněte s mobilem. Políčka vám nikdy nebudou vycházet, pokud budete posunovat jen o dvě políčka, tedy jen klikat, proto je třeba to kombinovat a vypočítat si to dopředu. Pokud to takhle nepochopíte, napište do komentáře a pokusím se tento návod doplnit o fotku :)
45. lvl
OPĚT přeji co nejpevnější nervy! Toto kolo můžete zvládnout hned, nebo také po dvou dnech :-D Všechyn tři kuličky se musí setkat uprostřed. Každá sek utálí jinou rychlostí a má jinak dlouhou trasu. Jedna kulička jezdí sama, tu vodorovne vypustíte kliknutím (vlevo) a třetí kuličku rozpohybujete zatřesením mobilu.
46. lvl
seřaďte kuličky podle barev. Po pár ťuknutích pochopíte, jak s tím zacházet. Bervy odshora dolu: červená, oranžová, žlutá, zelená, světle modrá, tmavě modrá, fialová
47. lvl
sestavte puzzleeee (socha)
48. lvl
spočítejte si, kolikrát se pavouci pohybují nahoru a dolu. Sloupy postavte takto: 3 díly, 4 díly, 5 dílků, 3 dílky

Návod 100 crypts (cryptas, krypty) lvl 21 - 40

11. března 2013 v 11:46 | B
Naprosto parádní hra na Androidu ze série "100" na Obchod Play je jako 100 krypty, jinak 100 crypts, 100 cryptas, někdy i 100 gates. Najděte tu nejenom řešení, ale také důvod, proč to tak je (abyste jen neopisovali :-P)
Návod na jednotlivé lvly:

1 až 20 zde

21. lvl
sestavte puzzle, kliknutím dílky otáčíte, nepřesouvají se, abyste se lépe chytli, oranžový pruh má být směrem nahoru. Ani nemyslete na to, že v těchto návodech zase budu psát "projděte".
22. lvl
zatřeste telefonem, spadne koule z poličky, rozbije se a vypadne klíč, klíč seberte a použijte ho k odemknutí.
23. lvl
na závoru několikrát rychle klikněte, až se zvedne, rychle ji uprostřed přesekněte, uděláte to tak, že prstem přejedete v jejím prostředku odshora dolu, pokud se vám to nepovede napoprvé, nezoufejte. Závora hned klesá zase dolu, proto je vyžadováno rychlé jednání.
24. lvl
Tento lvl je velká záhada. Naprosto jsem nechápala, podle čeho se řídit. Pak jsem zjistila, že nezáleží na sloupcích, ale na řádcích. První řádek: ON - OFF (podle prvního zeleného světla a druhého červeného),
druhý řádek: OFF - ON (šipka doleva, doprava), třetí řádek: ON - OFF (podle True a False), a poslední řádek 0 - 1, takže OFF - ON.
25. lvl
U levitujících svíček se řiďtee nápovědou po straně (malé svíčky). Nápověda vlevo je výš (než ta vpravo) a ukazuje, že 1. svíčka je zhasnutá, 2. hoří, 3. ne, 4. hoří, 5. ne. Spodní svíčky podle nápovědy vpravo: 1. ano (hoří), 2. ne, 3. ano, 4. ne, 5. ano
26. lvl
Další nervydrásající lvl. Nápověda je v rozích nahoře. Postupujte takto: přejeďte po šavli shora dolu (od rukojeti po čepel), že to děláte SPRÁVNĚ poznáte podle toho, že se šavle pohybuje, první šavle na podlaze zprava doleva, vždy musíte začít od rukojeti do hrotu, druhý na podlaze zprava doleva, třetí zleva doprava. NYNÍ pokračujte červenými meči. Pokud jste doteď postupovali správně, meče se pohybují. Pokud něco pokazíte, meče přestanou. Od dolní šavle vlevo na podlaze pokračujte červeným mečem úplně dole zleva doprava, prostřední zprava doleva, horní zleva doprava a svislý meč zdola nahoru.
27. lvl
Hint je v tom, že zvony musí znít všechny najednou. Klikněte na každý a rychle. Je jedno, v jakém pořadí, ale musí se všechny najednou hýbat.
28. lvl
spínačem vpravo dole krátce rozsvítíte obrázek na dveřích. Pointa je v tom, že mezi hvězdičkama nepřejíždíte, ale jen je rozsvítíte. Pro pohodlí: tři hvězdy nahoře, tři uprostřed, DVĚ (ve stejné rovině) dole.
29. lvl
uvolněte meč vpravo (jeďte s ním do strany), uvolníte koště. Koště seberte a pohybem sem tam zameťte lebky. Je pod nimi klíč. Sebrat, označit v inventáři, odemknout.
30. lvl
seberte sekeru nahoře vlevo. Použijte ji k prosekání se přes růže vpravo (jezděte zleva doprava). Pod keřem je páka, na tu klikněte a knihovna se posune. Vlevo dole je černý klíč, vezměte, odemkněte.
31. lvl
Tak a další záhada. Návod napíšu rozsáhle, protože stačí malá chyba a vše je v háji.
Pointa: sčítáte, odečítáte, když je tam šipka, posunete se o jedno místo tím směrem, začínáte zelenou, mínus je doleva proti směru hodin, + je doprava. KLIKNĚTE NA VÝSLEDNÁ POLÍČKA (nikoli na ty mezi nima)
POSTUP: Klik na zelené políčko, přičtěte tři a klikněte na +3, která je směrem doprava (tři políčka od zelené), přičtěte +3 a klikněte na třetí políčko od předchozí trojky, vychází to na šipku ukazující směrem šikmo nahoru, posuňte se o jedno políčko zpět, tedy na -3, vraťte se o tři políčka na -3 (nahoře u pluska), odečtěte zase -3 a dostanete se na šipku ukazující šikmo dolu (na minusové straně hned u zelené trojky), o jedno políčko dolu, tedy na -3, odečtěte tři a klikněte na DRUHOU šipku ukazující šikmo dolu, posuňte se o jedno políčko na šipku, ukazující nahoru, tedy Doprostřed!
32. lvl
Tento lvl vyžaduje opravdovou rychlost. Než černý kruh uprostřed zmizí, přesuňte do něj všechny světlé kruhy kolem. Nemusí se do něj vejít, ale aspon se ho dotknout.
33. lvl
klikejte na klece nahoře podle velikosti nádob dole. Na první klec klikněte třikrát, na druhou neklikejte, na třetí klec klikněte jednou a na poslední dvakrát.
34. lvl
Zase další oříšek. Neumím postup vysvětlit ani si ho odůvodnit. Proto je toto první kolo, u kterého vám rovnou diktuju výsledek: 3, 3, 1, 1, 3
35. lvl
je to morseovka. Naklikejte SOS.
36. lvl
jednoduché, prostě na tlačítko vpravo klikejte rychle za sebou, sloupec vlevo se naplní.
37. lvl
barvy svíček dají dohromady jinou barvu. První řádek: bílá + tmavě modrá = světle modrá,
druhý: světle modrá + žlutá = zelená, (první sloupec: bílá + světle modrá = světle modrá),
třetí řádek: světle modrá + červená = fialová
38. lvl
další lahůdka. Nápověda je v šipkách. OTÁČEJTE TELEFONEM podle šipek, šipka musí vždy být směrem nahoru. Po každém otočení klikněte na prostřední kouli. Že to děláte dobře poznáte podle toho, že se šipky označí.
39. lvl
podle rozlohy zasaďte vlajky do čísel. Kanada, USA, Francie, Španělsko, Japonsko, Německo, Itálie, VB
40. lvl
sledujte, v jakém pořadí se symboly otáčí, na prostřední kolo klikejte podle symbolu, který se na něm zobrazí. Musíte počkat, až se vhodný symbol zobrazí. Musíte klikat přesně a nějakou chvíli vám to asi bude trvat. Že to děláte dobře poznáte podle toho, že symbol zajiskří. Rekapitulace: neklikáte tedy na krajní symboly, ale na kolo uprostřed. Klikejte doprostřed rychle, symboly se tam rychle mění.
Good Luck!