Fejetony, recenze, úvahy, básně, povídky, blbosti.
Jé ahoj blogu, kde ses tady vzal?

Nestačím se divit, co všechno tu je.
Mazat tu nic nebudu, vše zde publikované má svůj důvod, pokud jsem byla blázen (či snad ještě jsem?), je tenhle zápisník jakýmsi cenzurovaným svědectvím. Něco jsem již před několika lety musela promazat, to v době, kdy mě někdo "stókoval" a také v době, kdy se na mě nejmenované osoby snažily vyhrabat co nejvíc špíny. To, co tu zbylo, je zde záměrně, aby to tehdá tyto osoby neměly tak lehké, spoustu záležitostí je zde interních pro některé pravidelné (mnohdy bývalé) návštěvníky tohoto blogu a co se může zdát být opravdu nevhodné nebo přehnané, je detailně promyšlené se záměrem někoho oklamat, ovlivnit, někomu říct pravdu, někoho vytrestat, na něco vzpomínat, něco uchovat, někoho vyzdvihnout a hlavně spoustu lidí vyprovokovat,... proč se co a jak dělo už moc dobře nevím, ale čím hlouběji do archivu doklikáte, tím emotivnější a méně smysluplné najdete příspěvky. Překopávat to tu rozhodně celé nemíním.
Především je zde spousta narážek na skutečnosti, které nově příchozí nemůže v žádném případě pochopit.

A proč to píšu? Zkrátka si nestěžujte na případné krávoviny.

Duben 2013

Jak vyčistit mastnou digestoř

29. dubna 2013 v 14:52 | B |  Může se hodit
Dnes, když otec rozebral digestoř, jsem si uvědomila, proč to v naší kuchyni smrdí jako ve fastfoodu.

Pro vyčištění nánosu mastnoty, žlutého spáleného oleje a dalších vedlejších produktů smažení, stačí mít drátěnku (i pvc), gumové rukavice (ty průhledné igelitové nestačí, pokud si nechcete jako já úplně zlámat nehty), jedlou sodu (soda bikarbona, velmi levná záležitost) a klidně i ocet.

Pokud jdou části sundat, namočte je do horké vody, přidejte od oka jedlé sody (záleží na velikosti čistěné plochy) a trochu octa. Nemusíte dodržovat nějaká měřítka, když máte pocit, že to neúčinkuje, prostě přidejte více sody. Je dobré sodou mastné místo lehce posypat a nechat být pár minut. Nandejte si rukavice, vemte drátěnku, namáčejte ji do vody s octem a sodou a drhněte. Mně to rozhodně zabírá lépe a rychleji než Jar nebo písek, Cif, cokoli.
Pokud znečištěná část nelze odmontovat, nebo zkrátka nechcete, například deska mezi plotýnkama sporáku, sporák ze strany, dlaždičky kolem, připravte si vodu, sodu a ocet do lavoru a postupujte úplně stejně.

Dle mé zkušenosti rychlé, efektivní, ostraní mastnotu i zápach a nemusíte vyhazovat peníze za všemožné přípravky.