Fejetony, recenze, úvahy, básně, povídky, blbosti.
Jé ahoj blogu, kde ses tady vzal?

Nestačím se divit, co všechno tu je.
Mazat tu nic nebudu, vše zde publikované má svůj důvod, pokud jsem byla blázen (či snad ještě jsem?), je tenhle zápisník jakýmsi cenzurovaným svědectvím. Něco jsem již před několika lety musela promazat, to v době, kdy mě někdo "stókoval" a také v době, kdy se na mě nejmenované osoby snažily vyhrabat co nejvíc špíny. To, co tu zbylo, je zde záměrně, aby to tehdá tyto osoby neměly tak lehké, spoustu záležitostí je zde interních pro některé pravidelné (mnohdy bývalé) návštěvníky tohoto blogu a co se může zdát být opravdu nevhodné nebo přehnané, je detailně promyšlené se záměrem někoho oklamat, ovlivnit, někomu říct pravdu, někoho vytrestat, na něco vzpomínat, něco uchovat, někoho vyzdvihnout a hlavně spoustu lidí vyprovokovat,... proč se co a jak dělo už moc dobře nevím, ale čím hlouběji do archivu doklikáte, tím emotivnější a méně smysluplné najdete příspěvky. Překopávat to tu rozhodně celé nemíním.
Především je zde spousta narážek na skutečnosti, které nově příchozí nemůže v žádném případě pochopit.

A proč to píšu? Zkrátka si nestěžujte na případné krávoviny.

Červen 2013

100 doors 2013, lvl 1 - 20 NÁVOD

20. června 2013 v 14:35 | B |  nezobrazeno - přesunuto
Hra 100 doors 2013 je klasika na motivy 100 floors, 100 gates, .... grafika je super, některé lvly zase přináší něco nového. Sem píšu návod, jak vyřešit kola zatím 1 až 20. Abych pořád dokola nemusela psát "klikněte na zelenou šipku pro postup", je to samozřejmostí vždy pro postup. Také pokud chcete použít něco z inventáře, musíte to mít nejdříve označené.

 1. klikněte na tlačítko u dveří (poprvé a naposledy klikněte na zelenou šipku pro postup)
 2. otočte mobil o 180°
 3. vemte kuličku, v inventáři ji (poprvé a naposled) označte, dejte do žlábku ve zdi a otočte mobil o 180°
 4. zatřeste telefonem, klíč spadne na zem, vemte ho a klikněte na dveře
 5. posuňte tyč doleva co nejvíce to půjde, potom stáhněte smyčku dolu, dveře se otevřou
 6. namačkejte čísla 3355
 7. seberte kartu, zmáčkněte panel na kódy a strčte kartu do zdířky
 8. seberte sekeru, rozbijte prkna vlevo, seberte kuličku, vložte ji do žlábku nad dveřma (doprava) a otočte mobil tak, aby se skutálela doleva
 9. zatřeste mobilem do stran
 10. zatřeste mobilem, aby prkna spadla a do ciferníku naťukejte čísla: 15354 podle čísel nade dveřma a vedle a prknech
 11. naťukejte, kolikrát se pravý úhel vyskytuje ve tvarech: 4, 2, 1, 3
 12. otočte mobil, vypadne kámen, rozbijte s ním černé okno a naťukejte kód 7834
 13. vemte mřížku, naplňte ji vodou a klikněte na "menší než nula"
 14. sjeďte prstem ok otisku nahoru a od otisku dolu
 15. ťukněte na všechna tlačítka spojená čarou, od spodního vpravo nahoru a od horního dolu vlevo
 16. zatřeste mobilem, spadne lustr, vypadne klíč, klikněte s ním na zámek vpravo
 17. seberte dózu vpravo dole a klikněte s ní do misky první vpravo nahoře, pak vemte další dózu, klikněte na druhou zprava,... vyjíždí postupně had a má na sobě napsaný kód 7911
 18. jéje, trochu trpělivosti, jestli se vám to nepovede napoprvé, nezoufejte. Jeďte prstama najednou odspoda nahoru po obou stranách zároveň
 19. posuňte koule tak, jak je to na podlaze (první vlevo, druhá a třetí vpravo, první a druhá vlevo, třetí vpravo
 20. otáčejte kolem tak, abyste nařídili čísla nade dveřma, šipkama doprava posunete o tři místa, šipkou doleva o dvě místa. Musíte si to vyzkoušet, pokud začínáte ukazatelem na nule: klik na šipku doprava, potom doleva a potvrďte kliknutím na zelené tlačítko. Potom otočte na trojku, potvrďte klikem, čestka, tlačítko, osm tlačítko

Druhá myšička Růženka

20. června 2013 v 13:06 | B |  Zvířectvo <3
Na doporučení a rady zkušených chovatelek a milovnic potkánků jsem se rozhodla si pořídit dalšího tvorečka. Aby Bobinka měla kamarádku, začala jsem mapovat chovatelské stanice. Jen tak ze zájmu jsme se jeli podívat do zverimexů, bohužel moje matka nesnáší růžové ocásky a podobně, potřebuje nejlépe myšutku s tmavým ocáskem, aby se tolik neštítila. V Super ZOO ve Štěrboholech měli obrovský výběr, ale bohužel většinou kluky a když tmavou holčičku, tak ještě moc malou.
Odešla jsem zklamaná.

Nicméně po dvou hodinách jsem se vrátila. Musela jsem si vzít tu, do které jsem se zamilovala. Malá krásná holčička s tmavou hlavičkou a bílým tělíčkem. Máma měla zkrátka smůlu. Podle růžového ocásku se hlodavec jmenuje Růženka.
Holčička je oproti Bobině opravdu malá a hrozně bázlivá. Při sebemenším pokusu o kontakt se mnou začne bobkovat, čůrat a občas i pištět. Seznamování bylo se zatajeným dechem. Bála jsem se, aby Bobinka té malé neublížila. Nicméně Bobina se projevila jako charakter. Chvíli se pošťuchovaly, ale Bobina flegmaticky ležela na hamace. Růženka si počkala, až Bobina usne a hned se pustila do mističky s jídlem. Bobina obvykle rychle zakročila a odsunula malou do kouta. Pak usnula a malá zase šup k mističce. Bobinka se moc mateřsky nezachovala, Malá do ní šťouchala čumáčkem a pískala, asi si chtěla hrát, když jsem se jí pokusila pomazlit, alou schovat Bobině pod bříško. Nejkrásnější bylo, když Bobině šťouchala čumákem do zadku "Pani, pojďte si hrát". Když zjistila, že ji velká Bobinka více méně ignoruje, začala ji uhánět po kleci. Nyní je to tak, že pár centimetrů velká myška šikanuje tu mojí velkou vypasenou Bobinu :-D Pořád si chce hrát a Bobča chce mít svůj klid.

Bobina mě zase vyděsila 1

12. června 2013 v 15:55 | B |  Zvířectvo <3
Víte co? Můj poslední křeček Cartmen už rok umírá.. ne vážně, už rok vypadá na to, že by měl zítra umřít. Jednou se mu zasekla nožička do mříží a on si ji pokoušel uhryzat. Potom mu neteklo pítko a on přežil tři dny bez vody (od té doby má v kleci pítka dvě, tak prosím nevolejte ochránce). Taky se mu jednou zasekly nožičky do roury s dírkama a vypadalo to, že je má obě zlomené. Taky se mu před 3/4 rokem udělal obří nádor u ouška (od té doby si ho dvakrát strhnul). Teď je blázen olysalý, vychrtlý a stále leze po mřížích, kouše je a točí se v kolečku. O křekovi napíšu až jindy, tenhle odstavec je čistě pro srovnání!

Ale jak mě Bobinka občas vyděsí... to jsem nezažila.

Začátečník v chovu potkanů by se měl určitě dozvědět, že průměrný potkan spí bez problémů s otevřenýma očima.
Začátečník v chovu potkanů by se měl určitě dozvědět, že průměrný potkan se klidně natáhne na mříže dlouhej širokej a s vykulenejma očima si chladí bříško.
Začátečník v chovu potkanů by se měl určitě dozvědět, že průměrný potkan vidí asi 360° kolem sebe.
Začátečník v chovu potkanů by se měl určitě dozvědět, že průměrný potkan může mít škytavku.

Důvody, proč to píšu, jsou zřejmé. Nejdřív jsem se měsíc trápila, že Bobinka asi moc nespí, protože buďto lítá, nebo číhá a pozoruje nás. Kdykoli jsem se ke kleci po špičkách přiblížila, Bobina na mě koukala.
Potom jsem Bobině vyrobila hamaku a učila jsem jí na ní spát, protože to prý potkani dělaj. Když jsem toho konečně docílila, načapala jsem Bobinu, že leží v hamace bez hnutí, hlava jí visí přes okraj a ona na mě zase zírá. Potom jsem se konečně dočetla, že potkani prostě občas spí s otevřenýma očima. Když jsem Bobinku prvně viděla spinkat schoulená do klubíčka se zavřenejma očičkama a s ocáskem kolem sebe, málem jsem se rozplynula.

Smířila jsem se s tím, že potkani jsou takoví, ale když Bobina ležela natažená na mřížích bez hnutí, packy kolem, oči vykulený, vyděsila mě znova. No.. ukázalo se, že se chladí. Dobře, smířila jsem se s tím, že potkani jsou divní, ale trošku mě štvalo, že jakmile jsem hnula sebeméně rukou, Bobina zvedla hlavu. Cože je problém, protože jím u počítače a nemám ráda, když mě někdo při jídle pozoruje. Dělala jsem pokusy - nikoli ošklivé vědecké, co se s chudákama myškama dělají, ale dala jsem její klec doprostřed místnosti, počkala jsem, až potkan bude zase zírat (spát) a postupně jsem se lehounce hýbala. Pokaždé mě zaregistrovala. Poučením je, že potkan vidí všude!

Když se smíříte se vším na světě ohledně potkanů, smiřte se i s tím, že potkan občas bude kulit oči jak blázen a bude sebou celý škubat. Je to pravděpodobně škytavka.

The Floor Escape - návod lvl 1 - 20

9. června 2013 v 20:52 | B |  nezobrazeno - přesunuto
The Floor Escape je super hra na motivy 100 floors, doors, gates,... objevují se tam nové hádanky a hlavolamy. Pokud jste na tomto blogu už nějaký ten návod četli, předesílám předem, že nikoli v půlce, ale už zezačátku nebudu psát "klik na zelenou šipku pro postup". Hra mi přijde opravdu vymakaná s hezkou grafikou.
Pro zjednodušení, pokud chcete něco použít v inventáři (ty tři okénka dole), musíte to mít nejdřív označené. Do návodu to párkrát napíšu, ale pak už to snad bude jasné :)

 1. klik na tlačítko u dveří (ukazuje na něj chlap)
 2. sebrat slunce vpravo dole, v inventáři označit a zasadit do dveří
 3. odsunout levou kytku, tlačítko
 4. vzít hasičák a klikat na oheň (v inventáři musí být hasičák označen)
 5. nápověda vpravo nahoře (zatřást mobilem)
 6. vemte kladivo a rozbijte všechny lahve (i ty na poličkách)
 7. klikat několikrát na pytel i na krabici, objeví se obrázek telefonu, zasadit do rámečku u dveří
 8. seberte plácačku a zabijte tři komáry (poznáte podle zavibrování telefonu)
 9. klikněte na koberec, posuňte lupu pod ním, lupu posuňte na křížek vpravo uprostřed
 10. rozházejte dopisy podle barev do schránek
 11. sestavte puzzle (pro nápovědu, první horní řádek jsou ty kosočtverečky směrem nahoru, levá strana kosočtverečky směrem dovnitř), vyjde obrázek šachového koně
 12. postavte květiny podle barev na políčka
 13. konečně první obtížnější, s modrou a žlutou to nesouvisí, počítejte kolíčky, na kterých obrázky visí. Na modrý lísteček naklikejte 5, na žlutý 6
 14. klikejte na všechny motýly, aby vyletěli ven
 15. seřaďte kachničky od největší po nejmenší (modré vlevo) a odshora od nejmenší po největší (žluté pravo)
 16. klikněte na zeměkouli (točící se) a poté postupně klikejte na symboli, které se zobrazují na tabuli. Pokud to nestihnete napoprvé, opakujte kolo
 17. seberte rohožku (?), přejíždějte přes obdélníček vpravo a až bude úplně svítit, dlouze na něm držte prst - zelené světýlko nad dveřma se rozsvítí
 18. přejíždějte přes šipky ve směru, jakým ukazují (jen přes ta políčka), tkaže dolu, doleva, doleva, doprava,...
 19. klikejte na kostičky podle výsledku a barev - dvě červené čárky + 2 = čtyři červené kostičky vlevo, dvě modré čárky - 1 = nechte jednu modrou kostičku vlevo, a tak dále... kostiček musí být dohromady ten počet! (takže ne například 4x kliknout, ale přidat jen tři kostičky k jedné počáteční)
 20. posuňte dveře, abyste viděli barvy, které máte ve čtverečcích naklikat, odshora vlevo je to: modrá, žlutá, červená, fialová, vpravo odshora: fialová, červená, žlutá, modrá

100 Christmas gifts - návod

9. června 2013 v 14:38 | B |  Může se hodit
Hra 100 Christmas (gifts) je poněkud jednodušší hra na způsob 100 floors (doors, gates,...). Má jen 25 lvlů, kterými se dá docela dobře proplout. I tak sem přidám návod (a pak tu hru odinstaluju :-D předpokládám, že další lvly přidaj až na Vánoce).

 1. jen klik na dveře, objeví se Santa, klik na dárek
 2. klik na dárek dole pod stromečkem, chvíli počkejte, objeví se hvězda, tu přesuňte na špičku stromečku, objeví se Santa, klik
 3. přesuňte polštáře z křesla, klikněte na dárek, objeví se klíč, klik na něj, v inventáři ho označte a odemkněte dveře, Santa, dárek
 4. přesuňte lízátka do ponožek příslušné barvy (zelená do zelené, červená do červené, modrá do modré, barevná do barevné), objeví se skřítek s dárkem, klik
 5. klikněte na koberec, zvedne se a objeví se nápověda, podle nápovědy zatřeste telefonem, shrne se závěs, objeví kno, klik na okno a je tam PLAMEŇÁK s dárkem
  abych nemusela pořád dokola psát "klik na dárek", upřesním, že pro postup vždy klikněte na dárek, který se objeví s nějakou postavičkou nebo jen tak
 6. klikněte na ptáčka, přesune se na postel, klikněte znova, přesune se na rám postele, klikněte znova, přesune se na hodiny, klikněte na nej znova a sedne si do hodin, skřet s dárkem v okně
 7. nahněte mobil na stranu, knihy pod stolem odjedou, seberte zápalky, v inventáři je označte a zapalte svíčky, sob s dárkem v okně
 8. zatřeste mobilem, uhasne oheň, klik na kotlík, tučňák s dárkem v krbu
 9. klik na dárek, rozvěste ozdobičky podle miniatury vpravo, ozdoby dávejte na body, odshora modrá, fialová, červená, zelená, žlutá, v okně myšička s dárkem
 10. klik na dárek, spustí se na židli střídání obrázků, rychle klikejte na obrázky podle toho, jaký se zobrazí, skřet s dárkem
 11. přejíždějte po vločkách, zleva: odspoda nahoru, zleva doprava, shora dolu, zprava doleva, zdola nahoru, sleva doprava. Že to děláte správně poznáte tak, že vločky pulsují. Santa s dárkem
 12. zatřeste s mobilem, sněhulák se začne hýbat, klikejte na něj dokud nezmizí. Tučňák s dárkem
 13. složte puzzle (Santa před oknem s hračkama). Klikejte na dílky, dokud se neotočí, aby utvářely obrázek.
 14. přesuňte dárky podle barev žároviček nahoře do pytle. Žlutý, zelený, červený, fialový, modrý, Santa s dárkem
 15. naklánějte mobil a knihovna popojede, do políček na dveřích dávejte čapky podle toho, jak jsou vpravo. Odshora žlutá, červená, zelená, modrá. Santa s dárkem
 16. posuňte vojáčka a držte prst na tlačítku hvězdy, dokud se úplně nerozsvítí hvězda na špičce stromečku. Santa s dárkem
 17. složte perníček v pořadí, které je napsané na obrázku kolem (první hlava druhá levá ruka,...)
 18. otáčejte mobilem tak, aby šipka vždy ukazovala nahoru. Takže pro první šipku otočte mobil, aby ukazovala vzhůru a potvrďte modrým tlačítkem, atd. Vždy klikněte na modré tlačítko. Že to děláte dobře poznáte tak, že šipky se pohybují. Špatně = zavibrování.
 19. kliknutím rozpohybujte ručičku na hodinách. Na příslušném čísle (počet hvězdiček = čas) pověste ozdobičku. Zelená na jedničce, modrá na trojce,... pověste jen když ručička na číslo ukazuje
 20. počítejte, kolikrát se obrázek otočí, číslo naťukejte pod obrázek. (6 - 9 - 4 - 8)
 21. otočte ozdoby podle výsledku v srdíčkách (5x, 4x, 4x,)
 22. posunujte čísla, dokud nebudete mít po řádcích od 1 do 15
 23. na zemi je nápověda, zrcadlově klikejte na obrázky tak, aby souhlasili s podlahou (uprostřed dole srdce, úplně uprostřed perníček)
 24. nastavte na hodinách 11:45 (fialová = 1, červená = 2, žlutá 7, zelená 5)
 25. posunujte třema kolečkama tak, aby hvězda přesně pasovala tvary na sebe. Posunujete kliknutím na koně, zatřesením mobilem (stačí jednou) a přejetím po stromečku odshora dolu. Hvězda vychází ak, že oranžový roh je směrem nahoru.