Fejetony, recenze, úvahy, básně, povídky, blbosti.
Jé ahoj blogu, kde ses tady vzal?

Nestačím se divit, co všechno tu je.
Mazat tu nic nebudu, vše zde publikované má svůj důvod, pokud jsem byla blázen (či snad ještě jsem?), je tenhle zápisník jakýmsi cenzurovaným svědectvím. Něco jsem již před několika lety musela promazat, to v době, kdy mě někdo "stókoval" a také v době, kdy se na mě nejmenované osoby snažily vyhrabat co nejvíc špíny. To, co tu zbylo, je zde záměrně, aby to tehdá tyto osoby neměly tak lehké, spoustu záležitostí je zde interních pro některé pravidelné (mnohdy bývalé) návštěvníky tohoto blogu a co se může zdát být opravdu nevhodné nebo přehnané, je detailně promyšlené se záměrem někoho oklamat, ovlivnit, někomu říct pravdu, někoho vytrestat, na něco vzpomínat, něco uchovat, někoho vyzdvihnout a hlavně spoustu lidí vyprovokovat,... proč se co a jak dělo už moc dobře nevím, ale čím hlouběji do archivu doklikáte, tím emotivnější a méně smysluplné najdete příspěvky. Překopávat to tu rozhodně celé nemíním.
Především je zde spousta narážek na skutečnosti, které nově příchozí nemůže v žádném případě pochopit.

A proč to píšu? Zkrátka si nestěžujte na případné krávoviny.

Leden 2014

The Sims 3 - zahrada v zimě

30. ledna 2014 v 0:51 | B |  Může se hodit
Po delší době mě napadlo, že bych sem mohla občas přihodit nějaké tipy k The Sims 3. Jelikož tu hru docela dobře ovládám, přidávám řešení na problém, které (jak jsem si všimla) trápí vícero fanoušků.

Zahradničení v zimě, pěstování v zimě

Potřebujete: TS3 základní hru, dodatek Roční období (Seasons), dodatek Obludárium (Supernatural)
Zabere to asi tak dvě minuty.

Popis problému:
Máte zahradu, pěstujete si ovoce, zeleninu a podivné rostlinky, možná je pro vašeho simíka zahradničení a prodávání plodů způsobem obživy. Poté ale přijde zima a rostliny usnou (mají světlé listy, jsou zapadané sněhem) a vy po celou zimu nemůžete nic pěstovat. Záhonky nelze přesunout do baráku, pokud postavíte zdi kolem záhonků, rostliny spí dál.

Řešení:
Hint je v tom, využít nově objeveného předmětu "Flower Pots", neboli květináče. Naleznete ho v nákupu v domácnosti:
Mód nákupu/doplňky/květiny,
nejlevnější se dá pořídit za 30 simleonů, pokud nemáte stažený nějaký z internetu. Květináče se objevily s Obludáriem a je jich tam víc druhů.

Květináče můžete umístit do domu prakticky kamkoli, například do sklepa, nebo můžete pomocí velkých oken a skleněných dveří vytvořit "zimní zahradu". Když květináč umístíte dovnitř, vezmete záhonek a přesunete ho do květináče. Jeden květináč, jedna kytka, to je snad jasný. Děláte to vy manuálně, nikoli váš simík.
Lze to dělat jen se záhonkama z vlastní zahrady, které pěstujete. Nejdou tam přesunout ani keře (Mód stavby, hortenzie), ani stromy (včetně jabloní z vaší vlastní zahrady!), ani květiny určené dovnitř - teda ty, co v květináči jsou.

Po přemístění záhonů do květináče přejděte do módu života, možná bude chvíli trvat, než se rostlinky vzpamatují (mně "rozmrznou" ráno) a můžete se o ně starat dál. Takto zasazené rostlinky lze normálně sklízet, hnojit, zalévat.

Je třeba umístit je opravdu dovnitř, tedy 4 zdi a střecha, pokud budete chtít udělat v díru ve zdi ven, kytky budou stále zazimované a na podlaze bude sníh.