Fejetony, recenze, úvahy, básně, povídky, blbosti.
Jé ahoj blogu, kde ses tady vzal?

Nestačím se divit, co všechno tu je.
Mazat tu nic nebudu, vše zde publikované má svůj důvod, pokud jsem byla blázen (či snad ještě jsem?), je tenhle zápisník jakýmsi cenzurovaným svědectvím. Něco jsem již před několika lety musela promazat, to v době, kdy mě někdo "stókoval" a také v době, kdy se na mě nejmenované osoby snažily vyhrabat co nejvíc špíny. To, co tu zbylo, je zde záměrně, aby to tehdá tyto osoby neměly tak lehké, spoustu záležitostí je zde interních pro některé pravidelné (mnohdy bývalé) návštěvníky tohoto blogu a co se může zdát být opravdu nevhodné nebo přehnané, je detailně promyšlené se záměrem někoho oklamat, ovlivnit, někomu říct pravdu, někoho vytrestat, na něco vzpomínat, něco uchovat, někoho vyzdvihnout a hlavně spoustu lidí vyprovokovat,... proč se co a jak dělo už moc dobře nevím, ale čím hlouběji do archivu doklikáte, tím emotivnější a méně smysluplné najdete příspěvky. Překopávat to tu rozhodně celé nemíním.
Především je zde spousta narážek na skutečnosti, které nově příchozí nemůže v žádném případě pochopit.

A proč to píšu? Zkrátka si nestěžujte na případné krávoviny.

Září 2014

The Sims 3 - dovednost fotografování - sbírky

8. září 2014 v 16:34 | B |  nezobrazeno - přesunuto
V tomto příspěvku se dovíte vše potřebné k vyfocení fotek ve hře a dokončení jednotlivých sbírek.
Sbírky se vám odemykají postupně, jak fotíte a nabíráte zkušenosti. Fotit se dá mobilem i foťákem v inventáři. Dovednost Fotografování zvyšujete focením, v zápisníku dovedností máte přehled sbírek, jednotlivých témat, bonusů, statistik. U sbírek je také "Obtížnost", ale tu neberte v potaz. Nehledě na skutečnou obtížnost se zde zobrazuje až na výjimky jeden foťák, tedy lehká obtížnost. Když najedete na název tématu, tedy fotky ve sbírce, může se vám zobrazit poznámka. Bohužel to ale není vždy, proto pokud nevíte, jak téma zvládnout a poznámka chybí, musí zkoušet nebo googlit. Když jste v režimu focení, díváte se na dění ve hře přes foťák. Snímek pořídíte levým tlačítkem myši nebo "C", focení zrušíte pravým tlačítkem nebo Esc. Dole jsou vypsané zkratky, kterými si můžete měnit filtr a velikost fotky.
Cena základní fotky je 22simleonů.
Hotové téma se řadí ve sbírce jako první.
Město
Park, Tělocvična - míněno posilovna, Místa ve městě, Auto, Škola, Bistro, Zelenina, Lázně, Pláž, Piknik, Kolo, Bistro, Policejní auto.
Sbírka je poměrně jednoduchá, bistro se zde vyskytuje dvakrát, proto časem dodám rozdíl. První je klasické bistro ve městě.
Rodina a přátelé
Moje drahá polovička, Přízračná rodina, Dva mí přátelé, Spolubydlící, Tři z mých přátel, Mé dítě, Člen rodiny, Mé vnouče, Moje hlavní milenka, Můj přítel
Zátiší
Nektar a jídlo - lahev nektaru s talířem jídla, Náhrobní kámen, Krabice s kapesníky, Systém videoher, Televize, Pohovka, Objekty, Květiny, Svíčky, Zahradní dekorace.
Lehce dokončitelná sbírka vhodná pro začátečníky.
Album s nadpřirozeními fotkami
ZOMBÍCI!, Elixír, Věštec, Magické předměty, Mystická architektura, Kouzelnický duel, Aportující vlkodlak, Kouzelné houbičky!, Vyjící vlkodlak, Vílí trik, Vlkodlak, který škrábe nábytek
Opět obtížná sbírka.
Domove, sladký domove
Potřeby na venkovní aktivity, Nábytek, Pěkná zahrada, Domácí výzdoba, Hračky a koníčky, Ňamka - jídlo, Věci pro děti, Domácí výzdoba, Spousta vynálezů, Roztomilý plyšák, Toaleta, Večírek!, Kuchyňský kýč, Věci do koupelny

Každodenní chvíle
Simík v oblasti, Dva jsou společnost - dva simíci najednou, Tři už jsou dav - tři simíci na jedné fotce, Donáška pizzy, Pošťák, Politická demonstrace - před radnicí, Vařící simík, Dítě, které se chová, Hasič, Chůva, Policejní důstojník, Dítě hrající si s bednou na hračky, Dítě hrající si s troubou - dětskou na pečení, Lék na horký den, Simík na rybách, Někdo při malování, Simík u počítače, Šachový turnaj, Opravář při práci, Simík zahradník, Služebná v práci, Milenci v noci, Čtyři simíci u jídla, fotka fotografa, Skupina simíků.
Ačkoli sbírka může vypadat jednoduše, je řeba hrát hru naplno se vším všudy, aby se fotky daly pořídit.
Mazlíčci v akci
Mrtvý pták, Roztomilá kočka, Mluvící pták, Jízda smrti, Hřbitov pro mazlíčky, Ukázkové přeskoky, Psí kousky, Hrdinský koník, Chytrá kočka, Přetahování lanem.
Toto je trochu botížnější sbírka, než následující Zvířecí království. Potřebujete aktivně zachytit život s mazlíčky a využívat každé chvíle.
Zvířecí království
Mazlíček v kleci, Mláďátka, Ptáček, Jezdec a kůň, Jelen, Pes, Kočka, Kůň, Zoologická!, Můj mazlíček.
Někomu se tato sbírka může zdát těžká, někomu snadná. Záleží, jak moc jste zvyklí chovat mazlíčky. Já mám mazlíčky vždy, proto není problém sbírku zvládnout, především v městě Apalooské pláně.

Hrátky osudu
Ukoneční školy, Pařící Simíci, Přistižen!, Polštářová bitva, Pro vědu!, Zábava na dvorku, Vymyšlený kamarád, Zábava při přenocování, Párty tanečnice, Svatba.
Ačkoli se nejedná o tak unikátní fotografie, svatbu nezažíváte každý den, proto je potřeba být ve střeh ua předem promýšlet "co se asi bude dát kde vyfotit".
Noční život
Parádní akce, Mixolog, Setkání s celebritou!, Pořádná jízda, Tančící blázni!, Koupání bez plavek, Upír, Stánek s jídlem, Barové hrátky, Koktejly.
Zde je snad vše jasné. Není to takový problém fotky pořídit, dá se to. Stačí zajít do nějakého baru nebo na večírek.
Povolání snů
Zahradní socha, Přeměna, Excentrická sbírka, Pozor!, Hlavoun, Potetování, Velký skok, Pracovní nástroje, Prodej pečiva, Požární auto. Průměrně obtížná sbírka, časem doplním jednotlivé informace, co například obsahuje "Pozor!" a tak podobně.
Simíci v pohybu
Simíci při tanci, Hra na babu, Simíci při zápase, Málo místa! - při muchlování na pohovce, Na útěku, Výroba nektaru, Odtlačování sochy, Přerážec desek, Sólový tanečník, Prosba ke sfinze, Zdokonalující tělo a duši, Skvělé tóny, Simík steloucí postel, Simík v bazénu, Vybírání popelnice, Boj s ohněm, Cvičný boj.
Pro dokončení sbírky je třeba cestovat ve dvou nebo mít štěstí, aby v zahraničí byl nějaký dobrodruh, který zrovna bude tlačit sochu a tak podobně. Časem dodám jednotlivé informace k pořízení fotek, například prosba ke sfinze mi není úplně jasná.
Cestování
Je potřeba procestovat všechny destinace.
Sprcha v plechovce - je třeba ji vyfotit při používání, na podlaze jen tak položená neplatí, Velká sfinga, Anubisova pochodeň, Socha klidu v duši, Zaklínač hadů, Dračí jeskyně, Pyramida, Milenci v Egyptě, Milenci ve Francii, Milenci v Číně, Posunovací socha, Past na podlaze, Relikvie - jakákoli, Sarkofág, Obrovský balvan - ten, na který potřebujete kladivo z Číny, Hromada starých mincí, Spínač na podlaze, Hromada sutin, Truhla s pokladem, Abu Simbel.

Rostliny a květiny
Vinná reva Avronalino, Vinná réva Renoit, Vinná réva Cherimola,
Vinná réva Cranerlet Nuala, Vinná réva Maloire, Vinná réva Gralladina Fran, - tyto tři jsou obtížněji sehnatelné, Rajčatový keř, Ohnivá květina, Hortenzie, Lípa, Jabloň, Cibule, Salát, Granátovník, Švestka, Česnek, Rostlina života, Meloun, Sladká paprika, Bílá růže, Rajčatový keřík, Červená růže, Uschlý květinový keř, Slunečnice.

Pokud máte simíka zahradníka, neměla by být polovina z těchto témat žádný problém. Některé plodiny jsou unikátní, pro některé je třeba si vydat do zahraničí. Vyskytuje se zde 2x rajčatový keř, zatím jsem neprozkoumala rozdíl, později tedy doplním.


Architektura a budovy
Městské divadlo, Radnice, Sportovní stadion, Všeobecná nemocnice - tyto najdete běžně ve městě, Knihkupectví, akademie,
Mauzoleum - nachází se na hřbitově,
Francouzský trh, Čínská zahrada, trh, nektar - nachází se v zahraničí
Tato sbírka mi přijde velmi jednoduchá, není potřeba být ve střehu, budovy nikam neutečou.
Roční období
Mimozemšťané, Královna jarní tancovačky, Král jarní tancovačky, Sezonní večírek, Opravdu vážná soutěž jedlíků, Hra v podkovy, Strašidelný dům, Festival, Podzimní listí, Sněžné prázdniny!, Koulovačka!, Děsivý den, Zábava na sluníčku, Souboj s vodními balonky.
Zde je to poněkud obtížnější, doporučuji navštěvovat sezónní festivaly, kde se toho dá vyfotit dost, ale některé situace je potřeba uměle vyvolat jedním simíkem a druhým rychle fotit. Mimozemšťana je potřeba hledat déle, čekat na něj.

Sběratelské kousky
Stříbro, Vesmírná skála - jakákoli skála, kterou najdete při sbírání, Opál (ořezaný), Tiberium, Ampule se rtutí, Křemen, Topaz, Souprava kanop, Soubor čínských soch, Sochy nebezpečných stvoření, Soubor kamenů dropa, Soubor egyptských soch, Duhový drahokam, Bílý diamant, Mumitomium, Železo, Měď, Zlato, Růžový diamant, Světélkující drahokam.
Sbírka není pro začátečníky. Dokončit jí půlku není problém, ale pak přijdou ty unikátní věci a nedá se to. Je potřeba pro tuto sbírku cestovat.

A jéje, kalamita!
Jeden nemocný simík, Fackovačka, Jako vodník, Ale ne! Had!, Exekutor, Sociální pracovník, Zloděj!, Boj, Popálený simík.
Pro tuto sbírku je opravdu potřeba být ve střehu. Když k vám přijde exekutor nebo zloděj, kašlete na paniku nebo hrdinství, vezměte foťák do ruky a honem rychle fotit!

Nejlepší ve třídě
Polička na nektary - neměl by být problém, naleznete případně ve Francii, lze zakoupit i v obchodě, Superstar, Šéfkuchař, Superpolda, Limuzína - potkáte ji na ulici, Pozoruhodný diplomat, Velké zvíře z armády, Mistr zločinec, Luxusní vůz, Luxusní stan, Drahý přehrávač, Hlavní zachráne, Univerzální rostlina, Penězovník.
Dle mého názoru je tato sbírka opravdový hardcore. Neumím si představit její dokončení.

Paranormální jevy
Přijde mi, že toto je sbírka pro profesionály. Já už teď vím, že toto nedokončím. Možná, pokud nastavím délku života extrémně dlouhou. Sbírka obsahuje:
Mumie se svačinkou - mumie při jídle, Mumie!, Můj mrtvý nepřítel, Smrt na prázdinách, Jednoduše mrtvý, Potulný duch, Strašidla! - předmět, ve kterém je duch, potznáte ho tak, že se pochybuje, vznáší, třepe, Problém s duchy - dva duchové, Duch, Dvakrát mrtvý - Mumie, která je duchem - dle mého naprosto nepoříditelná fotka!, Můj mrtvý choť, Vážný problém s duchy - pět duchů, Příliš mnoho duchů - alespoň tři.